Sidebar

Τα τελικά αποτελέσματα σε Super League 2 και Γ' Εθνική (5/12)

Τα τελικά αποτελέσματα σε Super League 2 και Γ' Εθνική (5/12)

Αγωνιστική δράση σε Super League 2 και Γ' Εθνική είχαμε σήμερα Κυριακή 5/12.

Αναλυτικά οι αγώνες της Κυριακής (5/12):

Super League 2 – 6η αγωνιστική

14:45

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

 Αλμωπός-Θεσπρωτός 1-0 (3' Ρόβας) 

Νίκη Βόλου-Ξάνθη 0-1 (76' Παπάζογλου)

ΠΑΟΚ Β-Αναγέννηση Καρδίτσας 2-1 (21' Παναγιώτου, 76' Κουτσιας - 27' Μπραμπίγια)

Τρίκαλα-Απόλλων Πόντου 2-0 (81', 90+4' πεν. Κουσκουνάς)

ΑΕΛ-Βέροια  1-1 (90+2' Ακούνα - 90' Φοφανά)

 Ολυμπιακός Β-Πανσερραϊκός  2-1 (30' Κωστή, 52'Βοΐλης - 48' Μαρκιόνι)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Χανιά-Κηφισιά 3-0 (3', 45+2' Μπαΐροβιτς, 45' Βάρκας) 

Ζάκυνθος-Επισκοπή 0-3 (19', 76' Ντεμέτριους, 65' Nταρσίτσιο)

ΟΦ Ιεράπετρας-Ρόδος 1-1 (56' Λεμονής - 68' Σταματελόπουλος) 

Καλλιθέα-Λεβαδειακός 0-1 (68' Δούμτσιος)

Γ’ Εθνική – 7η αγωνιστική

Κυριακή 5/12 – 15:00

1ος όμιλος
Θερμαϊκός Θέρμης-Απόλλων Παραλιμνίου 1-1
Εθνικός Σοχού-Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 0-0
Ορφέας Ξάνθης-Νέστος Χρυσούπολης 1-1
Πανδραμαϊκός-Άρης Αβάτου 1-1
Αγροτικός Αστέρας-Αλεξανδρούπολη FC 0-0
Αναγέννηση Πλαγιάς-Δόξα Δράμας 1-0

2ος όμιλος
ΑΕΠ Κοζάνης-ΑΣ Γιαννιτσά 3-2
ΑΕ Λευκίμμης-ΟΦΑΜ 2-0
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-Αστέρας Καληράχης 4-0
Εδεσσαϊκός-Ποσειδώνας Μηχανιώνας 3-2
Μακεδονικός-ΦΣ Κοζάνη 1-1 (4/12)
Θύελλα Σαρακηνών-Ηρακλής Αμπελοκήπων 2-2 (4/12)

3ος όμιλος
ΑΟ Υπάτου-Θησέας Αγριάς 3-0
Νέα Αρτάκη-Δήμητρα Ευξεινούπολης 0-1
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου-Αταλάντη 2-1
ΠΟ Φήκης-Ατρόμητος Παλαμά 1-0
Ηρακλής Λάρισας-ΠΟ Ελασσόνας 3-2 (4/12)
Αμβρυσσέας Διστόμου-Αετός Μακρυχωρίου 3-0 α.α.

 

4ος όμιλος - 9η αγωνιστική
Εθνικός Σκουλικάδου-Παναχαϊκή 0-3 
Αίας Γαστούνης-Αναγέννηση Άρτας 2-0
ΑΟ Διαβολιτσίου-ΠΑΟ Βάρδας 1-0
Τηλυκράτης Λευκάδας-Αχέρων Καναλακίου 1-0
Διαγόρας Βραχνεΐκων-Παναγρινιακός 2-0
Παναιγιάλειος-Αμβρακικός Λουτρού 3-0 α.α.
Ρεπό: Ναυπακτιακός Αστέρας

5ος όμιλος
Ερμής Μελιγούς-ΑΕ Μυκόνου 3-2 
Άγιος Ιερόθεος-Σαντορίνη 1-0 
Άρης Σκάλας-Φωστήρας 1-1
Ερμιονίδα-Χαραυγιακός 2-0
Ηλιούπολη-Φοίνικας Νέας Επιδαύρου 2-0
Ρεπό: Παναρκαδικός

6ος όμιλος
Αστέρας Βάρης-Θύελλα Ραφήνας 3-1
Κερατσίνι-Καραβάς 0-0
Προοδευτική-Αίας Σαλαμίνας 1-0
Εθνικός-Αήττητος Σπάτων 4-1
Αιολικός-ΑΟ Πυλίου Κω 2-0 (4/12)
Ρεπό: Πανελευσινιακός

7ος όμιλος - 6η αγωνιστική
Αλμυρός Γαζίου-ΑΕ Νεάπολης 5-0
Ατσαλένιος-Πόρος 3-3
Πανιώνιος-ΠΑΟ Ρουφ 1-1
Άρης Σούδας-Άγιος Νικόλαος 0-1
Γιούχτας-Αναγέννηση Ιεράπετρας 3-0