JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 355

Τα ματς του 2ου ομίλου

Στην κορυφή ανέβηκε ο Ηρακλής, καθώς εκμεταλλεύτηκε το στραβοπάτημα του Άρη Παλαιοχωρίου.

Εδεσσαϊκός – Αγροτικός Αστέρας 1-0
ΣΚΟΡΕΡ: 80’ Σφέτκος

Αποφασισμένος να κερδίσει, με πάθος, σε βαρύ αγωνιστικό χώρο, ο Εδεσσαϊκός έφτασε εντέλει στη νίκη με 1-0 κόντρα στον Αγροτικό Αστέρα. «Χρυσή» αλλαγή ο Σφέτκος, ο «βενιαμίν» της ομάδας, που σκόραρε στο 80’. Αποβλήθηκαν οι δύο προπονητές, Σαπάνης (82’) και Στογιάννης (85’).

Εδεσσαϊκός: Βόλτσης, Ουζούνης, Κιόρτσης, Μωυσίδης, Χαραβητίδης, Παπαγεωργίου (89’ Πούπης), Ντόγος (75’ Σφέτκος), Τσουμάγκας, Καρακούτης, Ταουσιάνης (93’ Προύντσης), Καράμπελας (84’ Ιωσηφίδης).
Αγροτικός Αστέρας: Χατζηβασιλάκης, Ζώτος, Ζουλούμης (80’ Χατζηαθανασίου), Χατζόγλου, Μήτογλου, Ντουνιάς, Καπρέτσος, Λάμπρου (85’ Αποστολίδης), Μαντζίρης, Αθανασιάδης (67’ Ατζαμιδάκης), Πιστόπουλος (46’ Ιωαννίδης).

ΑΕ Καρίτσας – Άρης Παλαιοχωρίου 2-1
ΣΚΟΡΕΡ: 30’ Σιμόνι, 36’ και 58’ (πέναλτι) Κυρτέγος

Μεγάλη νίκη για τους γηπεδούχους και μάλιστα με ανατροπή, αφού νίκησαν τον πρωτοπόρο Αρη Παλαιοχωρίου (2-1), τον οποίο και γκρέμισαν από την κορυφή, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κυρτέγο, που σημείωσε και τα δύο τέρματα της ΑΕ Καρίτσας. Ο Σιμόνι έκανε το 0-1 στο 30' και ο Κυρτέγος στο 36' και το 58' έκανε το 2-1. Οι φιλοξενούμενοι φωνάζουν για το εις βάρος τους πέναλτι.

ΑΕ Καρίτσας (Ζιώγας): Βασιλειάδης, Δαλαμήτρας, Γούτσιος, Μπουτογιάννης, Κωτσιόπουλος, Τροΐρης, Τσιώμης (90’+3′ Μητράκας), Δημητρουλόπουλος, Μπενίσκος,Κυρτέγος (78′ Τασίδης), Κωστόπουλος (87′ Λιάγκας).
Αρης Παλαιοχωρίου (Μπίλης): Καρακούτσης, Ντόμπρος (62’ Προβατίδης), Αγτζίδης, Κουκουρώνας (62’ Ιγνατίδης), Κρημιανιώτης, Τσιντογιάννης, Σκέμπι (75’ Καρλόπουλος), Ταΐρης, Σιμόνι, Κουκουλέκης, Σαμπιασβίλι.

ΑΟ Καρδίας – Μακεδονικός 1-1
ΣΚΟΡΕΡ: 33’ αυτογκόλ Ζαφειρίδη - 90+2’ Γουμάγιας

Ο τερματοφύλακας του Μακεδονικού, Γουμάγιας, στις καθυστερήσεις του αγώνα έδωσε την ισοπαλία στην ομάδα του! Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με αυτογκόλ του Ζαφειρίδη (33’). Τελικό αποτέλεσμα στην Καρδία το 1-1 στην επιστροφή των γηπεδούχων στο νέο γήπεδο τους μετά από τρία χρόνια…

ΑΟ Καρδίας (Αλεξίου): Βασιλειάδης Στ., Τοπαλίδης, Βασιλειάδης Αν., Μπιμπισίδης, Πολυζάς, Τσατσαρώνης, Ξανθόπουλος (90+ Καρυδόπουλος), Γίδαρος, Μανιός (83’ Χότζα), Νικολόπουλος (87’ Καπρίλης), Βερνάρδος (70’ Μουτζίκος).
Μακεδοινικός (Αβραμίδης): Γουμάγιας, Βόσδου, Τσουκάνης, Αντωνιάδης (81’ Τουμανίδης), Παπατζίκος, Ζαφειρίδης, Τσιαμπάζης (55’ Στασινόπουλος), Γαρύφαλλος, Διαμαντίδης (58’ Καπτίεφ), Ζαγναφέρης, Λύρας.

Φίλιππος Αλεξάνδρειας – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 1-1
ΣΚΟΡΕΡ: 56' Κιρκιλιανίδης (φάουλ), 84' Πέικος

Ισόπαλο έληξε το γειτονικό ντέρμπι (1-1). Οι φιλοξενούμενοι φωνάζουν για πέναλτι στον Πατσιαβούρα (67'). Ισορροπημένο ήταν το πρώτο ημίχρονο, ενώ στο δεύτερο μέρος τα Τρίκαλα μπήκαν δυνατά, προηγήθηκαν με φάουλ-γκολ του Κιρκιλιανίδη (56'), αλλά επαναπαύτηκαν. Τελικά, ο στόπερ Πέικος έγινε... φορ και έτσι ήρθε το 1-1 (84').

ΑΣΦ Αλεξάνδρειας (Μπελαγιάννης): Κούζας, Σκλιοπίδης, Δημητρίου, Κουμπούλα, Πέικος, Πιπιλιάρης (60' Τριανταφυλλόπουλος), Αβραμόπουλος, Σκοπελίτης, Κιβρακίδης (75' Κασλαμάς), Καραχαλίδης, Ηλίου (83' Γιοβανόπουλος).
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων (Ντάμτσιος): Αργυρόπουλος, Κίτσας Λ, Τσιότρας (85' Καφές), Πετκάκης, Τσουλχάι, Ταταρίδης, Κιρκιλιανίδης (80' Καπετάνος), Κουκουράκης, Παρσόπουλος, Κίτσας Γ., Πατσιαβούρας (75' Βλάχος).

ΑΠΕ Λαγκαδά – Αλμωπός Αριδαίας 1-2
ΣΚΟΡΕΡ: 30' Νικολάρα - 48' Κάρτζιος, 78' Πολύζος

Με το «διπλό« απέδρασε ο Αλμωπός κόντρα στην ΑΠΕ Λαγκαδά και μάλιστα με ανατροπή. οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 30' με τον νικολάρα, με το 1-0 να μένει μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Στο ξεκίνημα της επανάληψης και συγκεκριμενα στο 48' ο Κάρτζιος ισοφάρισε για να ερθει στο 78' ο Πολύζος και να γράψει το τελικό 1-2.

ΑΠΕ Λαγκαδά: Φαρμάκης, Μουχαλης, Χιντασέλι, Στούμπος, Μπαρμπας, Κοντέων, Νικαλαρα, Κατσαρός ( 77’ Στεφανίδης), Τσέτσος (69’ Αθανασιάδης), Σταμπούλης, Ζαννάκης (87’ Νιάνιος).
Αλμωπός Αριδαίας: Μένιος, Κιουλτζόπουλος, Τριανταφυλλίδης, Σαμαρόπουλος, Πετρόφ, Πολύζος, Ελευθεριάδης Γ., Κάρτζιος (89’ Μούλας), Πετρίδης (84’ Στογιαννίδης), Ούγκο (69’ Μεντής), Ελευθεριάδης Λ .(90’ Τσόλκας)

Ηρακλής – Πιερικός 5-0
ΣΚΟΡΕΡ: 26' Ρόβας, 45' Παπαδόπουλος, 69', 90' Πτηνόπουλος, 72' Μεντί

Στην κορυφή με... πεντάρα επί του Πιερικού ανέβηκε ο Ηρακλής. Με εμφατικό τρόπο, ο «γηραιός» εκμεταλλεύτηκε την ήττα του Άρη Παλαιοχωρίου και πέρασε πρώτος. Ο Ρόβας άνοιξε το σκορ στο 26' και στο 45’ έδωσε την ασίστ στον Παπαδόπουλο για το 2-0. Στο 68’ ο Πτηνόπουλος έκανε το 3-0 και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μεντί σκόραρε για το 4-0. Το τελικό 5-0 έγραφε στις καθυστερήσεις ο Πτηνόπουλος.

Κιλκισιακός – ΦΑΣ Νάουσα 3-1