Sidebar

Τα παιχνίδια του 3ου ομίλου

Νικηφόρα συνέχισε ο πρωτοπόρος Τηλυκράτης, κόντρα στον Ερμή Αμυνταίου. Δείτε τις αναλύσεις των αγώνων του 3ου ομίλου.

Δόξα Κρανούλας-Αστέρας Παραποτάμου 2-1
ΣΚΟΡΕΡ: 29' Γκέγκα, 83' Νιτσιάκος - 53' Γιαννάκος

Μεγάλη νίκη για τη Δόξα Κρανούλας, που ήρθε στα τελευταία λεπτά, χάρις σε τέρμα του Νιτσιάκου στο 83'. Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί με τον Γκέγκα στο 29' και στο 53' ο Αστέρας απάντησε με τον Γιαννάκο. Η... χρυσή αλλαγή, Νιτσιάκος, μπήκε στο 82' κι ένα λεπτό αργότερα έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους, που ανέβηκαν στην 5η θέση με 15 βαθμούς, ενώ τελευταίοα είναι η ομάδα του Παραποτάμου με 4.

Δόξα Κρανούλας (Β. Σιαφάκας): Αρχοντάκης, Μαρμούτας (62' Ριστάνης), Πάσχος, Μιχάλης, Νάσιος, Παρχαρίδης, Τσουμάνης, Τσιέπας (62' Τσουλιάης), Χριστακόπουλος (82' Νιτσιάκος), Γκέγκα, Ζδράβος.
Αστέρας Παραποτάμου (Σ. Σωτηρίου): Πάντος, Μπάρκας, Πανταζής, Καρράς, Σουλιώτης, Μητσέλος, Γιαννάκος, Παπανδρέου, Κώτσιας (76' Διαμαντής), Νάκος, Πανάγου (4' λ.τ. Καλέσης).
Διαιτητής: Σιδερίδης Β. (Καστοριάς)

Καστοριά-Πανλευκάδιος 1-1
ΣΚΟΡΕΡ: 32' πεν Νταμζι - 26' Τριάντος

Στο 1-1 έμειναν η Καστοριά και ο Πανλευκάδιος, με τον Τριάντο να ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 26' και τον Ντάμζι να ισοφαρίζει με πέναλτι έξι λεπτά αργότερα. Δοκάρι είχε στο 29' και στο 34' η ομάδα της Λευκάδας, με τους Κολοβό και Κοκκόλη αντίστοιχα. Στους 8 βαθμούς έφτασαν οι «γουναράδες, ενώ δύο λιγότερους έχει ο Πανλευκάδιος.

Καστοριά (Ν. Εμμανουηλίδης): Κράτσιος, Φυτανίδης, Μήνος, Μπαϊρακτάρης, Ιασωνίδης, Αντωνιάδης, Ντάμζι, Σαββόπουλος, Χαραλαμπίδης (79’ Γεωργατζάς), Αστράουσκας, Χασάι.
Πανλευκάδιος (Γιώργος Κατηφόρης): Καραπιπέρης, Κοκκόλης Χ.Σ., Ασημακόπουλος, Βλάχος, Τριάντος (65’ Κούτσικος), Κοκκόλης Χ.Ζ., Δημητρίου, Κολοβός (65’ Κουμπής), Δημητρόφ, Kατσόλι.
Διαιτητής: Κατεριάδης (Πέλλας)

Τηλυκράτης-Ερμής Αμύνταιου 3-0
ΣΚΟΡΕΡ: 22' Ιασωνίδης, 44' Γκίκας, 78' Γραμματικόπουλος πεν

Τις υψηλές του πτήσεις συνέχισε ο Τηλυκράτης, που επικράτησε με 3-0 του Ερμή Αμυνταίου κι αύξησε τη διαφορά του από τους διώκτες του στο +5. Στο 22' ο Ιασωνίδης άνοιξε το σκορ, ενώ λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 44' ο Γκίκας έκανε το 2-0. Το τελικό 3-0 έγραψε ο Γραμματικόπουλος με πέναλτι.

Τηλυκράτης (Αν. Παντζιάρας): Καραγκούνης , Τσελάι, Καταγής Σ., Παναγιωτόπουλος, Ιασωνίδης, Πετράκος (81΄ Καταγής Γ.), Περιστέρης (59΄ Μπαλογιάννης), Κτενάς, Γραμματικόπουλος (81΄ Γεωργάκης), Γκίκα (73΄ Καλογερής), Φέτσης.
Ερμής Αμυνταίου (Δ. Σιαπανίδης): Ψαρράς, Γιορετζίδης, Δόνες, Παναγιωτίδης, Κλάζογλου, Αμαραντίδης (55΄ Θεοδουλίδης), Τριανταφύλλου, Σερσέμης (78΄ Μπίκος), Χαϊτίδης, Μαυροματίδης (83΄ Τσολάκης), Τσορλίνης (78΄ Χαραλαμπίδης).
Διαιτητής: Αθανασίου (Άρτας)

Νέος Αμφίλοχος-ΑΕΠ Καραγιαννίων 3-0
ΣΚΟΡΕΡ: 11' Κοντογιάννης, 36', 65' Τσούνης

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε ο Νέος Αμφίλοχος κι επικράτησε άνετα με 3-0 της ΑΕΠ Καραγιαννίων και ανέβηκε στους 15 βαθμούς όντας 4ος. Δεύτεροι με δύο παραπάνω είναι οι φιλοξενούμενοι.
Το σκορ ανοιξε στο 11' ο Κοντογιάννης με σουτ, ενώ στο 36' ο Τσούνης εκανε το 2-0 με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Κούση. Στο 65' και πάλι ο Τσούνης έγραψε το 3-0, έπειτα από ασίσστ του Κούση. Μάλιστα, οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι με τον Νάκο δύο λεπτά αργότερα.

Νέος Αμφίλοχος (Θ. Παπαχρήστος): Μανιάτης, Καλοκαίρης, Κορομηλάς (80' Παγώνης), Κοκώνης, Μαλής, Κολοβάκης, Τσούνης, Κοντογιάννης, Τόσκα (78' Ζοτάι), Νάκος (81' Νικολογιάννης), Κούσης.
ΑΕΠ Καραγιαννίδων (Γ. Σαμαράς): Κοταρίδης, Σβίρος, Χανζηκωνσταντίνου, Πασχαλίδης (53' Παπουτσίδης), Ιττής, Μετικάνος, Μπουρντουζάν (78' Σαρηγιαννίδης), Παπαδόπουλος (53'Δημητριάδης) Μπατμάς, Σαββούδης (78'Παπαγαθονίκου) Χαματάι,
Διαιτητής: Καδδάς (Αχαΐας)

Μακεδονικός Φούφα-Εθνικός Φιλιππιάδας 0-1
ΣΚΟΡΕΡ: 25' Μανιώτης

Την ανοδική του πορεία επιβεβαίωσε ο Εθνικός Φιλιππιάδας, που πήρε σπουδαίο «διπλό» με 0-1 κόντρα στον Μακεδονικό Φούφα. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε στο 25 ο Μανιώτης. Στους 12 βαθμούς έφτασαν οι φιλοξενούμενοι που βρίσκονται στην ένατη θέση, ενώ τρίτος με 16 είναι ο Μακεδονικός.

Μακεδονικός Φούφα (Γ. Κερλίδης): Δημητριάδης, Σιδηρόπουλος, Χαραλαμπίδης (λ.τ. Τακίδης), Πιρίτσαους (70ο Γκελοσάνι), Τζουβάρας, Ασλαμπάνογλου, Τσικόπουλος (65ο Δούφας), Φωτιάδης, Χάιτας, Τοπάλης, Μαλούτας (78ο Μόσχος).
Εθνικός Φιλιππιάδας (Ν. Λάππας): Μολώνης, Χρήστου, Κορέσι, Ντούσκας, Μαλλάτος, Γατσέλος, Λάππας (81ο Σιώτης), Βάσιλας, Μάγγος (68ο Καραγκούνης), Μανιώτης, Τσάπι (75ο Αντωνιάδης).
Διαιτητής: Στεφάνου (Θεσπρωτίας)

Θεσπρωτός-Σκουφάς Κομποτίου 5-1
ΣΚΟΡΕΡ: 19' Πέντσας, 21'-90' Πάνος, 64'-90+ Φούντζουλας / 47' Σταμούλης πεν

«Πεντάστερος» ο Θεσπρωτός κόντρα στον Σκουφά Κομποτίου, του οποίοι επικράτησε με 5-1 κι έφτασε τους 13 βαθμούς όντας στον 8η θέση. Προτελευταίος ο Σκουφάς, με έξι βαθμούς. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 19' ο Πέντσας, ενώ δύο λεπτά μετά ο Πάνος έκανε το 2-0. οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σταμούλη στο 47', ωστόσο, η συνέχεια ανήκε ολοκληρωτικά στο «πλατανόφυλλο». Συγκεκριμένα, στο 64' ο Φούντζουλας έκανε το 3-1 και στο 90' ο Πέντσας το 4-1. Το τελικό 5-1 έγραψε και πάλι ο Φούντζουλας στις καθυστερήσεις.

Θεσπρωτός (Δ. Μουρούτης): Παππάς, Σταυρίδης, Κωνσταντίνου Ευαγγ., Καρβούνης, Πάνου, Κωνσταντίνου Βασ., Ευθυμίου, Γώγος, Πέντσας, Μπίκας, Κατσέλης.
Σκουφάς Κομποτίου (Ηλ. Μαγκάκης): Παπαχρήστος, Καλπακούλας, Παπαγιάννης, Σχισμένος, Πέτσας,, Θεοδωρής, Παππάς, Μαγκάκης, Μπαλάφας, Χριστογιάννης, Ασπροποταμίτης
Διατητής: Μάντζιος (Ηπείρου)