Sidebar

Τα παιχνίδια του 3ου ομίλου

Έσπασε το ρόδι ο Σκουφάς Κομποτίου στο πρωτάθλημα, την ώρα οι Νέος Αμφίλοχος, Τηλυκράτης, Θεσπρωτός και Λευκίμμη συνέχισαν με νίκες.
Η ΣΕΛΙΔΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΤΑΙ ΔΙΑΡΚΩΣ

Αναλυτικά:

ΑΕ Λευκίμμης-Καστοριά 3-0
ΣΚΟΡΕΡ: 43’, 81’ Τσεβανέδης, 59’ Αναστασιάδης

Με δύο γκολ του Τσαβενίδη και ένα του Αναστασιάδη η ΑΕΛ επιβλήθηκε της Καστοριάς, πετυχαίνοντας τη μεγαλύτερη σε εύρος φετινή της νίκη στο πρωτάθλημα.

ΑΕ Λευκίμμης (Σφακιανάκης): Βάρελης, Αναστασιάδης, Φωτιάς, Βούλγαρης, Σαμουηλίδης, Ρογγότης, Κομνηνάκης, Γαστεράτος, Τσεβανέδης, Ηλίας, Στέρεφ
Καστοριά (Εμμανουηλίδης): Κράτσιος, Σαββόπουλος, Νίνο, Ιασωνίδης, Μπαϊρακτάρης, Μηλιάτης, Αντωνιάδης, Χαραλαμπίδης, Βενέτης, Κάσα, Χασάι
Διαιτητής: Τσέτσιλας

Σκουφάς Κομποτίου-ΑΕΠ Καραγιαννίων 2-1

Νέος Αμφίλοχος-Αστέρας Παραποτάμου 2-1
ΣΚΟΡΕΡ: 24' Κούσης, 80' Τσούνης - 85' Νάκας

Συνέχεια στις νίκες έδωσε ο Νέος Αμφίλοχος, που επικράτησε με 2-1 του Αστέρα Παραποτάμου και παρέμεινε δεύτερος στη βαθμολογία.
Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι από το ξεκίνημα και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 24’ με τον Κούση. Στο 80' διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Τσούνη και το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο 85' με τον Νάκα.

Νέος Αμφίλοχος (Θ. Παπαχρήστος): Μανιάτης, Καλοκαίρης, Κορομηλάς(64’ Παγώνης), Κοκώνης, Μαλής, Κολοβάκης, Τσιούνης Απ., Κοντογιάννης, Τόσκα, Νάκος(80 Ζοτάι), Κούσης(69’ Μπεκατώρος).
Αστέρας Παραποτάμου (Σ. Σωτηρίου): Πάντος, Μητσέλος Α., Καράς, Παπανδρέου, Κοτσιάς, Νάκος, Γκόλιας, Γιάκης(75’ Διαμαντης), Καλέσης
Διαιτητής: Μπαιλης (Πρέβεζας)

Τηλυκράτης-Εθνικός Φιλιππιάδας 3-0
ΣΚΟΡΕΡ: 20' Τσελάι, 28'-90+ Γραμματικόπουλος

Από το πρώτο ημίχρονο «καθάρισε» το ματς ο Τηλυκράτης κι έφτασε σε άνετη επικράτηση με 3-0 κόντρα στον Εθνικό Φιλιππιάδας, παραμένοντας στην κορυφή του 3ου ομίλου.
Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Τσελάι στο 20', με ατομική προσπάθεια και πλασέ, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα, ο Γραμματικόπουλος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Ο ίδιος παίκτης έγραψε το τελικό 3-0 στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Τηλυκράτης Λευκάδας (Ανδ. Παντζιαράς): Καραγκούνης, Τσελάι (27΄λ.τρ.Καλογερής), Καταγής Σ., Παναγιωτόπουλος, Ιασωνίδης, Πετράκος (76΄Καταγής Γ.), Περιστέρης (70΄Βασίλας), Κτενάς, Γραμματικόπουλος, Γκίκα (54΄ Μπαλογιάννης), Φέτσης.
Εθνικός Φιλιππιάδας (Νίκος Λάππας): Βαρέλης, Χρήστου, Κορρέσι, Μαλλάτος, Παπαρούνης, Γατσέλος, Λάππας, Βασίλας, Μάγγος (80΄Σιώτης), Μανιώτης, Τσιάπι (53΄Καραγκούνης).
Διαιτητής: Παναγιωτόπουλος (Αιτωλοακαρνανίας)

Θεσπρωτός-Πανλευκάδιος 3-1
ΣΚΟΡΕΡ: 12' Φούντζουλας, 78' Πέντσας, 81' Μπίκας

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσε τους εντός έδρας αγώνες του για το 2017 ο Θεσπρωτός, καθώς νίκησε με 3-1 τον πανλευκάδιο, πραγματοποιώντας θετική εμφάνιση.
Το σκορ άνοιξε ο Φούντζουλας με κεφαλιά στο 12', ενώ οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι με το σουτ του Γώγου. Κι ενώ φαινόταν ότι το ματς θα ολοκληρωθεί με 1-0, ακολούθησε ένα εκρηκτικό 4λεπτο για το «πλατανόφυλλο», με τον Πέντσα με κεφαλιά να κάνει το 2-0 στο 78' και στο 81' τον Μπίκα με μακρινό σουτ το 3-0. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 3-1 με τον Κολοβό στις καθυστερήσεις.

Θεσπρωτός (Δ. Μουρούτης): Παππάς, Σταυρίδης, Κωνσταντίνου Βαγγ. Πάνος, Καρβούνης, Κωνσταντίνου Βασ., Φούντζουλας (58ο Ευθυμίου), Γώγος, Πέντσας, Μπίκας, Κατσέλης Γ.
Πανλευκάδιος (Γ. Κατηφόρης): Καραπιπέρης, Κοκκόλης Σ., Γκανάρας (60ό Ασημακόπουλος), Βλάχος, Γουριώτης, Φλούδας, Κοκκόλης Ζ., Μουρεχίδης, Κολοβός, Ντιμιτρόφ, Κατσόλι (60ό Καρελής)
Διαιτητής: Κωστούλας (Άρτας)

Δόξα Κρανούλας-Μακεδονικός Φούφα 0-0

Ισόπαλοι χωρίς σκορ αναδείχτηκαν η Δόξα Κρανούλας με τον Μακεδονικό Φούφα, σε ένα ματς χωρίς ιδιαίτερες συγκηνίσεις στο οποίο κυριάρχησαν οι άμυνες.
με το αποτέλεσμα αυτό, η Δόξα ανέβηκε στους 17 βαθμούς, ενώ τρεις περισσότερους έχει ο Μακεδονικός.

Δόξα Κρανούλας (Β. Σιαφάκας): Αρχοντάκης, Ζδράβος, Πάσχος, Νάσιος, Γκόλιας, Μιχάλης, Τσουμάνης, Τσιέπας(Παράσχης), Παρχαρίδης(Ριστάνης), Γκέγκα(Μαρμούτας), Νούγιας(Νιτσιάκος)
Μακεδονικός Φούφα (Γ. Κερλίδης): Δημητριάδης, Καπατσάρης, Σιδηρόπουλος, Πυριτζάους, Τζουβάρας, Ασλαμπαλόγλου, Τσικόπουλος (87' Χαραλαμπίδης), Δούφας (70' Τακίδης), Χαϊτάς (85' Μόσχος), Καλογιαννίδης (52' Ματούλας).
Διαιτητής: Γιούργας (Κέρκυρας)