Sidebar

Οι αγώνες του 8ου ομίλου

Δείτε τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής, του 8ου ομίλου της Γ΄Εθνικής. Το Αιγάλεω πήρε το ντέρμπι της πρεμιέρας.

Ηρόδοτος – ΟΦ Ιεράπετρας 2-1

Πολύ νωρίς οι γηπεδούχοι, στο 7’, ευτύχισαν να προηγηθούν, με τέρμα του Ετόφ, έπειτα από ασίστ του Μπάμπη. Οι παίκτες του Ηροδότου έλεγχαν απόλυτα το ρυθμό του αγώνα και θα μπορούσαν να προηγηθούν και με περισσότερα τέρματα στο ημίχρονο. Στην επανάληψη, ο Φραγκουλάκης σημάδεψε το δοκάρι με κεφαλιά. Στο 65’ ο Ετόφ έχασε μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά του, σουτάροντας πάνω από την εστία. Το 2-0 έγινε στο 80’, με σκόρερ το Φραγκουλάκη, ύστερα από δυνατό σουτ. Στο 87’ οι «μελανόλευκοι» κατάφεραν να μειώσουν με σουτ του Σαχτιάρα. Το 2-1 ήταν και το τελικό σκορ, με τον Ηρόδοτο να ξεκινά με το δεξί στον όμιλο.
Οι συνθέσεις:

Σκόρερ: Ετόφ (7’), Φραγκουλάκης (80’), Σαχτιάρας (87')

Ηρόδοτος (Παπαματθαιάκης): Κασμερίδης, Προβυδάκης, Γιαλούσης, Κανδηλάκης, Μπαλάφας, Αργκιλέσι, Φραγκουλάκης, Μπάμπης, Καραγκιόζι, Ετόφ, Μωραΐτης

ΟΦΙεράπετρας (Μάγγος): Πρίφτης, Καραγιάννης, Λιλάι, Κορομηλάς, Τζελέπης, Πυθαρούλης, Μπελέντι, Ουζούνογλου, Κορέτα, Παπαδόπουλος, Χρυσοφάκης

Διαιτητές: Σταυρουλάκης Γ. (Ρεθύμνου)
Βοηθοί: Κοκμότος Ι. (Ρεθύμνου), Λιοδάκης Μ. (Ρεθύμνου)

Αιγάλεω-Φωστήρας 1-0

Πήρε το «ντέρμπι» της πρεμιέρας το Σίτι, στο «Σταύρος Μαυροθαλασσίτης». Οι «μπλε» ήταν καλύτεροι καθ’ όλη τη διάρκεια του ματς, ενώ οι «κίτρινοι» εμφανίστηκαν εμφανώς επηρεασμένοι από τις απουσίες των Ρόκα και Σιμώση. Μόλις στο 4’, οι γηπεδούχοι απείλησαν με κεφαλιά του Σαπαλίδη. Το σκορ άνοιξε ο Βέρμπης, στο 19’ με ωραίο σουτ. Στο 39’ και πάλι ο Βέρμπης με καφαλιά, έφτασε κοντά στο 2-0, όμως ο Παπαδόπουλος έδιωξε. Στο 74′ ο Φωστήρας πλησίασε στην ισοφάριση, με τον Τσώνη να αστοχεί με προβολή. Στο τελευταίο 20λεπτο, η ομάδα του Ταύρου έπαιζε με 10, λόγω αποβολής του Μπιταξή, με δεύτερη κίτρινη.

Σκόρερ: Βέρμπης (19’)
Κόκκινες: Μπιταξής

Αιγάλεω (Ηλιας Καλοπητας): Κατσούλης, Καρδάρης, Μεϊμάρογλου, Δάρρας, Κοντιζας, Σκοπελίτης, Γούλας, Σταύρου Η. (90 Σταύρου Θ.), Τσαρκανι (61′ Ψυχογιός), Σαπαλίδης (79′ Σπανός), Βέρμπης (90 Τουλουβασίλης).

Φωστήρας (Κωστας Αρζένης) Παπαδόπουλος, Καλημέρης, Κωνσταντινίδης (68′ Μανδύλης), Τσώνης, Πατσταζόγλου, Χαρίτος (89′ Κόπελας), Δωροβίνης, Μήτκας, Στρίγγας (51′ Καμαρά), Μπιταξής, Νάστος (51′ Νικολόπουλος).

Διαιτητής: Μανιώτης (Ανατολικής Αττικής)

Βοηθοί: Γουρνιάς, Κυριακόπουλος (Ανατολικής Αττικής)

Άγιος Ιερόθεος-ΑΕ Μυλοπόταμου 3-3

Σε ένα μεγάλο από άποψης θεάματος ματς, με 6 γκολ σύνολο, Άγιος Ιερόθεος και ΑΕ Μυλοποτάμου αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 3-3. Το σκορ άνοιξε στο 40’ για τους Κρητικούς ο Βιτώρος, με το Σιμιτσή στο 51’ να ισοφαρίζει. Εκ νέου προβάδισμα έδωσε στην ΑΕΜ ο Ντινιωτάκης, στο 71’, όμως οι «κιτρινόμαυροι» είχαν και πάλι απάντηση, με το Σαγανά. Μάλιστα, με γκολ του Σιμιτσή στο 92’ ο Άγιος πήρε και το προβάδισμα. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη, με τον Κριτσωτάκη να χρίζεται σκόρερ για το τελικό 3-3.

Σκόρερ: Βιτώρος (40’), Σιμιτσής (90’,92’), Ντινιωτάκης (71’), Κριτσωτάκης (95’)

Άγιος Ιερόθεος (Νίκος Κούστας) Ρουμπής, Πολίτης, Μανδαμαδιώτης, Μπιρμπιλι, Τσαταρής, Μαρτίνος (65′ Παυλόπουλος), Κατσίκιας (90+3 Μαντζώρος), Τρακόσης, Αργυρίου (90+2 Λέσι), Σιμιτσής, Σαγανάς

ΑΕ Μυλοποτάμου (Λευτέρης Βασιλειάδης) Λουτριώτης, Γεωργόπουλος (8′ Σιόρρες), Μυρθιανος, Άλμπι, Μποτωνάκης, Μπακάλης, Δελήμπασης, Βιτώρος, Μηνάς, Ντινιωτάκης (90′ Μερτιρι), ΖλατΊνοφ (54′ Κριτσωτάκης).

Διαιτητής: Ρούσσος (Κορινθίας)
Βοηθοί: Τριαντάφυλλος, Σάνος (Κορινθίας)

Ερμής Ζωνιανών-Ατσαλένιος 2-1

Με 2-1 επικράτησε ο Ερμής του ΠΟΑ με ανατροπή, για την 1η αγωνιστική του 8ου ομίλου. Στο 10′ ο Ρουμπάκης με κεφαλιά έκανε το 0-1. Η χαρά των φιλοξενούμενων κράτησε μόλις 5 λεπτά, αφού στο 15’ ο Ανυφαντάκης ισοφάρισε με ωραίο σουτ, μέσα από την περιοχή. Στην επανάληψη ο Ερμής πίεσε για την ανατροπή και την πέτυχε στο 85’ με το Σκουτέλη, εκμεταλλευόμενος και την αριθμητική υπεροχή που προέκυψε μετά το 80’ ,όταν και αποβλήθηκε ο Ντάμπος.

Σκόρερ: Ρουμπάκης (10’), Ανυφαντάκης (15’), Σκουτέλης (85’)

Κόκκινη: Ντάμπος

Ερμής Ζωνιανών (Μανώλης Πατεμτζής): Γεωργίου, Κορτσινίδης, Ρουμπάκης, Ραπτάκης, Ανυφαντάκης, Γιακουμάκης, Σταθόγλου (46′ Σταθουλόπουλος), Χατζηδημητρίου, Νοκαϊ (70′ Πασιαλής), Πλουσής (57′ Σκουτέλης), Τοπούζης (89′ Χατζηβασίλης)

ΠΟΑ (Μανώλης Σούτζης) Παπαδάκης, Βρεττός, Ρουμπάκης, Χαρίτος (87′ Τοπάλι), Χαμαλάκης, Τζανής, Φραγκιαδάκης, Χατζηανδρέου, Τριανταφυλλου, Ντάμπος, Πατινιώτης

Διαιτητής: Γουματζίδης (Χανίων)
Βοηθοί: Πάγκαλος (Λασιθίου), Κομσιοπούλου (Χανίων)

ΑΟ Παλαιοχώρας-ΑΕ Κηφισιά 1-1

Δυνατό ματς έγινε στα Χανιά, με τον ΑΟ Παλαιοχώρας και την Κηφισιά να αναδεικνύονται ισόπαλοι με 1-1. Ο Δρακάκης στο 18’ εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας των «κυανόλευκων» και άνοιξε το σκορ. Στο τέλος του ημιχρόνου, η ομάδα των Βορείων Προαστίων ισοφάρισε, με το Μιχέλη να χρίζεται σκόρερ, με κεφαλιά. Στο δεύτερο ημίχρονο η Κηφισιά θα μπορούσε να πάρει το ματς, όμως, πρώτα ο Καϊμακαμούδης, στο 62’ και μετά ο Κωνσταντινίδης, στο 67’, βρήκαν… δοκάρι.

Σκόρερ: Δρακάκης (18’), Μιχέλης (45’)

ΑΟ Παλαιοχώρας (Δημήτρης Μαγκαφίνης) Πονηρός, Καζαντζίδης (90 Παπαδόπουλος), Σαμαράς, Θεοδωράκης, Κορνελάττος, Μανουσάκης Α., Κερμενίδης, Μαζιώτης, Δρακάκης (81′ Αθανασόπουλος), Μανουσάκης Δ. (88′ Τσαγκαράκης), Ζαϊμίδης (68′ Κουλούρης).

Κηφισιά (Μάρκος Μαυρομάτης) Κυρίτσης, Τσαφταρίδης (68′ Μιχελής), Έσλερ, Τεγούσης, Καρακώστας, Μπουρδούβαλης, Ρεντζής, Τζέλι (73′ Κοντογιάννης), Καιμακαμούδης (90’ Καραμπάς), Παναγιωτόπουλος, Παληαρούτας (56′ Κωνσταντινίδης)

Διαιτητής: Κρασαγάκης (Ηρακλείου)

Βοηθοί:  Γαρεφαλάκης, Μαυρουδής (Ηρακλείου)